Máte podezření, že je vám manžel nevěrný, nebo už jde o děsivou jistotu? Co teď? Jak se zachovat? I když je to bolestivé, nejste první ani poslední, kdo musí této situaci čelit.

O nevěře
Některé ženy se o nevěře svého manžela dozví a jsou překvapené. Přijde to jako blesk z čistého nebe. Jejich vzorný manžel je podvádí a ony to vůbec netušily. Možná zpětně si vybaví momenty, kdy je to mohlo napadnout, ale…Nenapadlo.
Jindy má žena na nevěru manžela dlouhou dobu podezření. Jak se chová nevěrný manžel? Podle určitých znaků můžete postupně nevěru odhalit. Nevěrný manžel se začne chovat jinak než dříve. Manžel si najednou začne schovávat telefon, častěji mu chodí SMSky, začne o sebe více pečovat, potřebuje více peněz, zůstává v práci do večera, odjíždí na služební cesty atd. To vše by ve vás mělo vzbudit pozornost a měla byste se o svého manžela více zajímat.
Na druhou stranu si dejte pozor, abyste se nestala hysterkou, která kvůli jednomu přesčasu podezřívá svého milovaného z nevěry.

Nevěra: Odpustit či opustit
Nevěra manžela už praskla? Co teď? Nezáleží jen na vás, ale i na tom, jak se zachová váš partner. Bylo to jen dočasné pomatení smyslů, nebo se do dotyčné zamiloval a chce s ní zůstat? Pokud ano, moc možností nemáte.
Pokud však s vámi chce zůstat, máte dvě možnosti: odpustit manželovi nebo se s ním rozejít. Je to jen na vás. Stále svého manžela milujete? Byl to jen úlet, nebo už dříve jste měli s manželem nějaké problémy? Možná, že zjistíte, že jedna nevěra nestojí za to, abyste s manželem rozbíjeli to, co jste tak dlouho budovali.

Nevěra a co dál
Někteří odborníci říkají, že nevěra je někdy ve vztahu pozitivní. Manželé si uvědomí, jak jsou pro sebe důležití a že nechtějí o toho druhého za žádných okolností přijít. Manžel se snaží vynahradit manželce nevěru a manželka začne o svého partnera, ale i o sebe více pečovat, aby už k ničemu podobnému nedošlo. Jde o šťastný konec či spíše začátek nového lepšího manželství. Ne vždy to však dopadá tímto způsobem.
Rozhodli jste se manželovi nevěru odpustit a žít s ním nadále? Často, i když máte nejlepší snahu, aby bylo vše jako dříve, to není tak jednoduché. Možná i ve vás je křivda, které se ani přes svou snahu nedokážete zbavit. Pořád se vám vrací partnerova nevěra? Představujete si ho v posteli s jinou ženou? Snažte se na to nemyslet. Možností je také vyhledat manželskou poradnu.
Je nutné si však uvědomit, že bude nějakou dobu trvat, než svému manželovi začnete znovu plně důvěřovat. Možná budete mít nějakou dobu stísněný pocit, kdykoliv se zdrží v práci, ale snažte se to překonat.
Důležité je také nevytahovat nevěru manžela jako argument při hádkách. V tomto případě jste na nejlepší cestě k úplnému krachu vašeho vztahu. Když někomu odpustíte, znamená to, že mu to nebudete neustále předhazovat. Mějte to na paměti. Pokud to nedokážete, nemá cenu se snažit manželství udržet.